Kalendář akcí
Akce

Lidová řemesla Kohoutov

Načítám Akce

« Vše Akce

Lidová řemesla Kohoutov

12. srpna, 2023 , 9:00 18:00

Lidová řemesla Kohoutov
Lidová řemesla Kohoutov

Tradice řemeslných trhů v Kohoutově je spjata s otevřením Keramického studia Jarmily Tyrnerové. První trhy orientované převážně na keramické výrobky se zpočátku konaly na zahradě keramické školy. Jak postupně počet trhovců vzrůstal, přišla i myšlenky vzít trhy pod patronát obce. A tak se v obci, která je spjatá s tradicí košíkářství, jednou ročně sjíždějí trhovci různých řemesel.

První řemesla uspořádaná obcí se konala v roce 1995 o počtu 22 stánků a 300 návštěvníků. Dnes se pohybujeme u čísla 200 trhovců a 5000 návštěvníků.

Na 200 trhovců předvádí řemesla jako je hrnčířství, malba, modelování, drátování, práce se slámou, kovářství, paličkování, výroba kovových šperků a mnohá další.

Snažíme se o vybírat „pouze poctivé řemeslníky“, takže u nás žádné bambusové ponožky nekoupíte. A to si myslím, že je jedno z kouzel, které láká návštěvníky ze všech koutů naší republiky. Nejednoho návštěvníka láká také kulturní program, který celou akci doprovází. Na třech pódiích je možno shlédnout divadelní a koncertní vystoupení.  Samozřejmě na trzích najdeme různé stánky s občerstvením.

V tento den si také můžete prohlédnout místní pekárnu,  ke  stále pečou pečivo starým  dobrým  způsobem  a den otevřených dveří nabízí také již výše zmíněné keramické studio.

Jak to bývá, byly ročníky silnější, zřejmě nepřekonané zůstanou roky 2006, 2007 a 2008. Byly ročníky slabší, kdy nepřálo počasí, a počet návštěvníků opadl.

Zažily  jsme  bouře,  déšť,  vichřici,  nedýchatelné  teplo,  ale  stále  nepolevujeme.

200Kč

Kohoutov

Kohoutov, 54401 Česká republika + Google Mapa

Sdílej událost s přáteli!

Přejít nahoru