Kalendář akcí
Akce

Královédvorské léto – Bigbít

Načítám Akce

« Vše Akce

Královédvorské léto – Bigbít

9. srpna, 2023 , 18:00 22:00

Královédvorské léto - Bigbít
Královédvorské léto – Bigbít

Následující koncertní středa na letní scéně před divadlem bude věnována bigbítu:

18:00   HeBand

19:30   Ondřej Fencl a Hromosvod

21:00   Lucie Revival

KAPELA HEBAND

HeBand je jedna z prvních českých reggae kapel, která působí na hudební scéně více než 20 let. Většinou koncertují jen na jihu Čech, a z tohoto důvodu jsou ve zbytku republiky takřka neznámí.

HeBand je doposud jedinou českou reggae kapelou, která hrála v karibské oblasti a byli velmi úspěšní. V polovině 90. let se o He bandu mluvilo jako o jihočeském Yo Yo Bandu.

ONDŘEJ FENCL A HROMOSVOD

V listopadu to bylo 28 let, co Ondřej Fencl v šatně ZŠ Horáčkova před vyučováním oslovil dva spolužáky, jestli by s ním nehráli v kapele Hromosvod – i stalo se. Nejdřív to byl kinderfolk, pak folk, pak folk-rock charakteristický souzvuky houslí a příčné flétny a říznými bubny… dnes je Hromosvod plný elitních českých sidemanů  a hraje prostě písničky. Citlivě, něžně i divoce, tak, jak se sluší. Nejnovější CD Na kraji nebe přináší čirou radost – z hudby, z písniček, z muzikality.

LUCIE REVIVAL (PRAHA)

Písně skupiny Lucie ve špičkovém provedení. Nejúspěšnější revival české superskupiny založený v roce 2005, se stovkami koncertů napříč republikou i na Slovensku na kontě. Mimo jiné díky přesvědčivému frontmanství Ondřeje Fencla a jednomu z nejlepších českých bubeníků Tomáši Markovi (10 let v Kollerbandu, dvě turné jako člen skutečné Lucie!) si může pražský revival dovolit opravdu věrnou interpretaci veškerých hitů jako jsou Amerika, Černí andělé, Oheň, Dotknu se ohně, Chci zas v tobě spát…

Hankův dům

náměstí Václava Hanky 299
Dvůr Králové nad Labem, 54401 Česká republika
+ Google Mapa
Zobrazit webové stránky

Sdílej událost s přáteli!

Přejít nahoru