Kalendář akcí
Akce

Večer s Freddie Mercurym a Peterem Freestonem

Načítám Akce

« Vše Akce

Večer s Freddie Mercurym a Peterem Freestonem

9. května, 2023 , 19:00

Večer s Freddie Mercurym a Peterem Freestonem
Večer s Freddie Mercurym a Peterem Freestonem

Exkluzivní zpověď o dvanácti letech po boku světové legendy

Světově známou talkshow o životě a zákulisí frontmana kapely QUEEN Vás provede Peter Freestone, osobní asistent Freddie Mercuryho (1979-1991)

TFA Project TITANIC FREDDIE AIDS je jedinečná přednáška českého zpěváka Milana Devinne. V této přednášce Milan popisuje paralelu dvou světoznámých „gigantů“ jako je Titanic, nepotopitelná zaoceánská loď, a Freddie Mercury, fenomenální rocková legenda. Oba tyto pojmy byly zničeni maličkostí vůči jejich velikostí. K tomuto projektu si Milan přizval bývalého osobního asistenta Freddie Mercuryho, pana Petera Freestona. Ten při této přednášce vypráví smutný a tragický příběh o tom, jak se světová legenda nakazila virem HIV až do momentů, kdy Freddie umíral a Peter byl s ním v posledních dnech jeho života. Tento projekt se drží hesla „BEZ CENZURY“, neboť jen tak lze přenést informace o nemoci, pro kterou dodnes stále neexistuje lék a která bohužel stále zabíjí. 

Milan Devinne – autor projektu

Milan je český zpěvák, multiinstrumentalista, producent a režisér, působící nejen v České republice, ale i v zahraničí. Hudebnímu a kulturnímu průmyslu se věnuje více jak deset let. V zahraničí působil jako režisér pro celosvětové turné australské kapely It’s a Kind’a Magic v USA, dále jako hudební a technický koordinátor pro hudební společnost města Montreux ve Švýcarsku, kde byl také pozván od kanceláře skupiny Queen, aby zahrál na vzpomínkové akci pro Freddie Mercuryho. Dále spolupracoval se symfonickým orchestrem Police Symphony Orchestra, se kterým na přelomu let 2015/16 účinkoval na turné po Jihoafrické republice. Rok 2017 zasvětil Milan extravagantímu projektu Super Heroes – Tribute To David Bowie v Berlíně, kde díky svému vzhledu a barvě hlasu, podobnému legendárnímu Davidu Bowiemu, nabrala show jedinečnosti hudebního tělesa. Díky svému sympatickému vzhledu a sportovní postavě je Milan vybírán také do filmů, ve kterých ztělesňuje vedlejší role. Poprvé se tak stalo ve francouzském hraném dokumentu Zradil jsem Hitlera, ve kterém hrál Milan vojáka SS. Dále Milan hrál jako mladý Němec v seriálu První Republika II a III . Diváci jej také mohli vidět v české komedii Babovřesky 3 a v populární komedii Po čem Muži touží, kde hrál v týmu redaktorů časopisu Playboy.

Zatím největší filmovou roli dostal Milan v celosvětově oceňovaném hollywoodském filmu Bohemian Rhapsody, ve kterém hrál jako jediný Čech. V tomto filmu o kapele Queen a Freddiem Mercurym, je také přímo zmíněno Milanovo jméno. Navíc Milan aktivně spolupracuje s managementem kapely Queen a nadací v boji proti AIDS – Mercury Phoenix Trust.V České republice Milan hudebně vystupuje pravidelně od roku. 2012 Mimo jiné byl hostem na halovém turné ČESKÉ HVĚZDY ZPÍVAJÍ QUEEN, spolu s Kamilem Střihavkou, Davidem Krausem, Bohušem Matušem, Vlastimilem Horváthem, Vladimírem Hronem a dalšími předními zpěváky české hudební scény. 

Peter Freestone – spoluautor

Peter Freestone pracoval v roce 1977 v šatně Královského baletu Royal Opera na plný úvazek a o dva roky později byl právě v této šatně představen Freddiemu Mercurymu. Po Freddieho představení s Královským baletem byl pozván na jejich party, kde také poprvé promluvil s s Freddiem. A jak probíhal Peterův život vedle této hudební megastar?

„Freddie se mě zeptal, jakou zde mám funkci, na to jsem mu odpověděl, že se starám o kostýmy. Prohodili jsme pouze pár vět a rozloučili se. O dva týdny později volal mému vedoucímu tehdejší manažer Freddieho Mercuryho, Paul Prenter, a zeptal se, jestli bych měl zájem jet s Queen na turné a starat se o jejich věci. Nabídku jsem okamžitě přijal a tím začala naše spolupráce. Po dvou letech jsem se, díky našemu velkému přátelství s Freddiem, stal z asistenta Queen, osobním asistentem Freddie Mercuryho. Trávil jsem s Freddiem po dvanáct let každý den, plnil jsem velké množství velkých rolí – byl jsem šéfkuchařem, číšníkem, komorníkem, tajemníkem, hlídačem dětí. Přičemž to dítě byl sám Freddie! Nakupoval jsem pro něj potraviny i umění, procestoval jsem s ním svět, prožíval jsem jeho úspěchy a pomáhal mu, když bylo nejhůř. Viděl jsem téct šampaňské proudem, ale viděl jsem ho také na dně. Když bylo potřeba, plnil jsem také roli jeho bodyguarda. V posledních měsících jeho života jsem patřil k jeho ošetřovatelům – držel jsem ho na smrtelné posteli za ruku a byl jsem nepochybně jedním z jeho nejbližších přátel. Jsem jedním z hrstky lidí, kteří měli to štěstí být svědky zárodku většiny jeho tvorby – od nápadu, až po finální provedení. Při skládání hudby jde o víc než jen o napsání textu a přiřazení not na notový zápis. Mnohem víc totiž znamená vnímání hudby, mít hudební cit a smysl pro detail i celek. Freddie byl v tomto případě vždy plný inspirace. Moje práce pro Freddie Mercuryho skončila až tři měsíce po jeho smrti. Několik let mi trvalo, než se mi podařilo se vrátit zpátky do dalšího života. Asi si dokážete představit jaká bolest je přijít o nejlepšího přítele. V roce 1995 jsem se rozhodl, že napíšu knihu, která bude popisovat, jaký Freddie doopravdy byl. Kniha vyšla v roce 1998 a jmenuje se Freddie Mercury – Důvěrné vzpomínky člověka, který ho znal nejlépe.“

Nyní se Peter věnuje třem hlavním projektům ve spolupráci s Milanem Šatníkem – TFA Project, hudební album Another Step In Time a nová divadelní hra o Freddiem.

370Kč

Hankův dům

náměstí Václava Hanky 299
Dvůr Králové nad Labem, 54401 Česká republika
+ Google Mapa
Zobrazit webové stránky

Sdílej událost s přáteli!

Přejít nahoru