TrutnOFF open air festival

Načítám Akce

« Všechny Akce

TrutnOFF open air festival

17. srpna, 2023 20. srpna, 2023

TrutnOFF open air festival
TrutnOFF open air festival

Návrat, TrutnOFF se vrací z exilu ke kořenům. Známý festival se vrací na místo svého vzniku. Do podtitulku si dal tuláctví.

Co se delší dobu proslýchalo, se stává skutečností. Nejstarší festival svého druhu TrutnOFF se po sedmi letech vrací z brněnského exilu na svá původní „loviště“, do místa svého vzniku – pod hory na trutnovské Bojiště! V Brně, kde se odehrály jeho poslední dva pandemické a jeden postpandemický ročník, se totiž nová magistrátní koalice rozhodla začít v historickém areálu Na Střelnici stavět. Ve stejné době k návratu přizval náš kmen i nový trutnovský starosta. Festival tak po sedmi letech proběhne opět na svém rodném území v tradičním termínu od 17. do 20. srpna. Představí se na něm přes šedesát kapel všech žánrů. Tam-tamem také oznamujeme první vystupující.   

Trutnoff is back home 

Naše hudební přehlídka probíhala od roku 2020 na brněnské Střelnici pod názvem TrutnOFF BrnoON. K návratu do podkrkonošského Trutnova náš kmen přimělo rozhodnutí nové koalice brněnského magistrátu, která chce v doposud pozapomenutém historickém areálu „Na Střelnici“ začít stavět sportoviště s pěti hřišti na malou kopanou. Demoliční práce mají být zahájeny již nyní v březnu. Naopak opačný impuls zazněl od nového trutnovského starosty i místostarosty, kteří nabídli našemu kmeni  možnost návratu.   „Vypadá to, že naše mise v jihomoravské metropoli se chýlí ke konci. Na skvělém a pozapomenutém místě u Sun River teď budou bohužel tančit bagry. Zřejmě ale potěšíme srdce mnohých, kteří leccos pod horami zažili: vybubnováváme, že se vracíme z brněnského exilu na svá původní loviště! Do místa zrodu, kde vše začalo. S návratem ke kořenům. A opět budeme pod Krkonošemi tančit a zpívat staré indiánské písně, až se budou Pánovi hor chvět pokličky na plotně. Do podtitulku jsme si jako kočovný kmen vepsali tuláctví neboli Vagabund a setkáme se opět tradičně v srpnu, měsíci zrní, Na Bojišti,“ vybubnováváme v Tam-tamu.

Letní kino Bojiště

Královédvorská 90
Trutnov, 54101 Česká republika
+ Google Mapa

Sdílej událost s přáteli!

Přejít nahoru