Kalendář akcí
Akce

Třídíme na sněhu: Resorting Games

Načítám Akce

« Vše Akce

Třídíme na sněhu: Resorting Games

4. března, 2023 , 9:00 5. března, 2023 , 16:00

Třídíme na sněhu: Resorting Games
Třídíme na sněhu: Resorting Games

Třídíme odpad na sněhu 2023
Užij si zábavu s Resorting Games a Maxem Habancem


I letos na vás na českých horách čeká pořádná nadílka zážitků. Sněhové radovánky si můžete v některých horských areálech zpestřit výzvami v rámci Resorting Games, za jejich splnění vás čekají krásné ceny. A pokud splníte extra výzvu od Maxima Habance, můžete vyhrát iPhone! Akce s atraktivním programem se konají pod hlavičkou Třídíme na sněhu a cílem projektu je osvěta v oblasti třídění a recyklace odpadu. Proto mohou návštěvníci třídit odpad do speciálních „třikošů“. Více v článku na Samosebou.cz!

Projekt Třídíme na sněhu probíhá v horských areálech a jeho stěžejním cílem je umožnit návštěvníkům třídit odpady. I na kopcích produkujeme odpad, jako jsou kelímky od nápojů, obaly od sušenek, sáčky od svačiny nebo třeba petky od pití.

V rámci horských areálů jsou na frekventovaných místech umístěny tzv.třikošeSpeciální nádoby na odpad jsou vyrobeny z 97 % z recyklovanéhoplastového odpadu a umožňují třídit odpad z papíru a plastů a směsný odpad. Tyto sběrné nádoby jsou opatřeny víkem, které zabraňuje odfouknutí odpadu a také brání jeho znehodnocení nepříznivými povětrnostními vlivy.

Vytříděný odpad je svážen na třídicí linky a díky tomu je možné jej recyklovat a proměnit na tzv. druhotné suroviny. Ty se používají při výrobě nových produktů a můžeme jimi nahrazovat tzv. primární suroviny.

Například papír můžeme recyklovat 5–7krát v závislosti na délce a kvalitě vláken a nahrazujeme tak celulózová vlákna získaná z pokácených stromů (ty jsou v případě výroby papíru primární surovinou).

Pro výrobu skla se musí těžit křemičité písky, ty ale můžeme při výrobě nového skla nahradit až z 65 % střepy vytříděného skla.

Každý odpad, který je možné znovu využít a který neskončí na skládce odpadu nebo pohozený v přírodě, představuje menší zátěž pro životní prostředí.

Kde můžeme v roce 2023 třídit na sněhu?         
Třídit odpady můžete v resortech na celém území ČR, nechybí některé skiareály v Krkonoších, Beskydech, Jeseníkách a Krušných horách, ale i na Vysočině.

Přesný přehled skiareálů zapojených do projektu najdete nawww.tridimenasnehu.cz/#kde-tridit.


Užijte si zábavu a vyhrajte skipasy a recyklované odměny
Každý víkend je možné si v některém z areálů, kde zrovna probíhá víkend s Resorting Games, odnést za vytříděný odpad odměny.

Vždy v sobotu a v neděli od 9 do 16 hodin je možné si ve vybraném areálu vyzkoušet sportovní disciplíny nebo recyklovaný kvíz. Za úspěšné splnění se mohou malí i velcí účastníci těšit na speciální medaile nebo praktické výhry vyrobené s podílem recyklovaných plastů.

Navíc každou celou hodinu v rozmezí od 10 do 14 hodin je možné vyhrát jednodenní skipas! Získá jej ten, kdo zvládne jako první vytříděný trik na snowskatu!

Vyhraj iPhone 13 v soutěži s Maximem Habancem!       
Výzvou o iPhone 13 jsou pak Resorting Games s Maxem Habancem, jedním z nejlepších skateboardistů světa a vítězem světového poháru ve skateboardingu.

Ve videích si Max vytáhne trik, který musí předvést na snowskatu nebo na prkně. A protože třídíme na sněhu, je výzvu potřeba zvládnout na prknech bez koleček, takže žádné skejty. 

Podmínkou pro účast v soutěži je natočit video, na kterém je vidět, jak plníte výzvu podle Maxe. Informace, jak to udělat, budou v popisu videa na YouTube.

Videa budou postupně vkládána na youtubový kanál Třídíme na sněhu, a to video v playlistu Resorting Games, které bude mít 10. března ve dvanáct (v poledne) nejvíce lajků, vyhrává iPhone 13!

Informace o projektu Třídíme na sněhu je možné sledovat na:

Letošní zima bude plná zábavy, výzev a díky vám snad taky vytříděného odpadu. Malý krok pro nás může být velkým krokem pro přírodu. Takže třiďte odpad vždy a všude, má to smysl!

Sdílej událost s přáteli!

Přejít nahoru