Kalendář akcí
Akce

Šakalí léta – muzikál

Načítám Akce

« Vše Akce

Šakalí léta – muzikál

2. března, 2023 , 19:00 21:00

Šakalí léta - muzikál
Šakalí léta – muzikál

Muzikál plný hitů

Příběh o dospívání a konfrontaci s autoritou, příběh o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o fantazii, příběh o životě lidí v tehdejší době, o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti. Šakalí léta zachycují zcela osobitým způsobem život mladých lidí na sklonku 50. let. Do tehdejší pražské všednodennosti přichází Bejby, „chuligán odjinud“. Je barevný, svěží, svérázný, osobitý a vnáší rytmus rock-and-rollu do pevně zakotveného maloměstského života.
Námětem pro známé filmové zpracování Jana Hřebejka a Petra Jarchovského (1993) se stala stejnojmenná povídka Petra Šabacha z knihy Jak potopit Austrálii. A stejně jako ve filmu nebudou chybět písně Ivana Hlase, z nichž některé se staly hity, např. Jednou mi fotr povídá nebo Na kolena.

Autoři: Petr Šabach, Ivan Hlas, Petr Jarchovský, Jan Hřebejk, Miroslav Hanuš
Režie: Peter Gábor
Scéna: Michal Syrový
Kostýmy: Alena Schäferová
Choreografie: Jaroslav Moravčík
Asistentka choreografa: Gabriela Klusáková
Hudební nastudování: Vlastimil Šmída
Korepetice: Miroslav Liška
Dramaturgie: Alice Olmová
Hrají: Tomasz Władysław Przybyla, Denis Kuboň, Bára Vidomská, Zdeněk Klusák, Tomáš Hába, Jolana Ferencová, Petr Sutorý, Lenka Waclawiecová, Jiří Krupica, Ondřej Frydrych, Vítězslav Kryške, Miloslav Čížek, Šárka Hrabalová, Miroslav Liška, Adéla Krulikovská, Petra Sklářová, Dominik Grácz, Kryštof Malec j.h., Eva Goldmannová j.h., Marie Anna Kupcová j.h., Gabriela Klusáková j.h., Marek Macej j.h., Michal Staś j.h., David Depta/Tomáš Chudoba

Více: https://www.tdivadlo.cz/hra/sakali-leta

490Kč – 590Kč

Uffo Trutnov

Náměstí Republiky 999
Trutnov, 54101 Česká republika
+ Google Mapa
Zobrazit webové stránky

Sdílej událost s přáteli!

Přejít nahoru