FIS Masters cup – Světový pohár ve sjezdovém lyžování

Načítám Akce

« Všechny Akce

FIS Masters cup – Světový pohár ve sjezdovém lyžování

11. března, 2023 12. března, 2023

FIS Masters cup - Světový pohár ve sjezdovém lyžování
FIS Masters cup – Světový pohár ve sjezdovém lyžování

Závodníci  Masters z celého světa se opět připravují na start na Světový pohár FIS Masters Cup do Pece pod Sněžkou.

O březnovém víkendu 11. – 12. bude společnost SJ SKI pořádat světový pohár kategorie Masters v alpských disciplínách. 

Tradičním místem pro konání této významné sportovní akce je opakovaně jedno z našich nejlepších lyžařských středisek, Pec pod Sněžkou a pro Masters skvělé tratě na sjezdovce Javor. Světový pohár na území ČR má svoji bohatou historii a od r. 2008 se pravidelně koná právě v Peci. „ V tomto zimním středisku máme záruku spolehlivosti i kvality při zajištění závodních tratí a ostatního technického servisu, podporu vedení SkiResortu Černá hora – Pec a pomoci TJ Slovanu Pec i Loko Trutnov „ připomíná za hlavního organizátora Iva Kárníková.

Loňský ročník měl o něco nižší účast, po covidové pandemii stále přetrvávaly obavy a cestování napříč Evropou nebylo úplně optimální. „Doufejme, že letošní ročník bude znova v plném počtu a nasazení a sportovní výkony závodníků budou tak jak je známe.“.

Přestože v letošní sezoně zatím není sněhová pokrývka úplně dostačující, pevně doufáme, že zastoupení účastníků z opravdu již tradičních a významných lyžařských velmocí, bude silné.

Rozhodně organizátoři očekávají sportovce z řad Rakušanů, Němců, Francouzů i Italů, ale i z velice vzdálených destinací Nového Zélandu, Chile, USA či Austrálie. Určitě nesmí chybět ani účast velmi silné skupiny borců ze Slovenska.

V roli mezinárodního technického delegáta pro letošní šampionát přivítáme Olgu Charvátovou Křížovou, bývalou československou reprezentantku a bronzovou medailistku ze zimních olympijských her v Sarajevu z roku 1984.

K samotným závodům neodmyslitelně patří také bohatý doprovodný program a slavnostní vyhlášení výsledků s předáváním trofejí a rautem, který se již pravidelně koná na půdě hotelu Horizont. Zázemí, kvalitní servis a vstřícnost partnerského hotelu jsou velkou devizou pro zajištění vysoké úrovně celého šampionátu.

„I letošní ročník se uskuteční za podpory a záštity ministra pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje, starostů měst Pece a Trutnova, Nadace ČEZ a ostatních významných partnerů i zástupců regionálních i celostátních médií. Bez této pomoci a podpory bychom tuto náročnou mezinárodní sportovní akci nemohli zorganizovat,“ doplňuje Iva Kárníková.

Už sněží, všichni se těší,  tak srdečně zveme všechny závodníky i milovníky alpského lyžování.

Více informací na www.sjski.cz

Pec pod Sněžkou – Javor

Sdílej událost s přáteli!

Přejít nahoru