Kalendář akcí
Akce

Bylinkobraní

Načítám Akce

« Vše Akce

Bylinkobraní

24. září, 2023 , 11:00 17:00

Bylinkobraní

Přijďte se dozvědět vše o využití bylinek v lékařství, kuchyni nebo kosmetice. Naším bylinkobraním vás provedou profesionální zahradníci, mykolog Bc. Petr Kuráň a bylinkářka paní Adéla Hrubá.
Už 5. ročník komorní akce s názvem Bylinkobraní přiláká 24.9. do naší zahrady v Domově sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem mnohé milovníky bylin. Přijďte i Vy zjistit, zda bylinky skutečně léčí, jak připravit domácí koření do kuchyně nebo voňavou koupel. Víte, kdo byl George Joseph Kamel? Pokud nevíte a chcete se to, a ještě více dozvědět, a výborně se u toho pobavit, přijďte také.  

V průběhu celého dne se můžete těšit na hudební vystoupení, komentované prohlídky zahradníků a přednášky odborníků. Součástí akce budou také workshopy, jarmark zaměřený na kuchyň, kosmetiku a zdravou výživu, soutěže pro děti a další aktivity. 

Naše bylinková zahrada navazuje na tradici klášterních zahrad, které byly zakládány již od 13. století  a sloužily k pěstování bylin k léčebným účelům nebo k přípravě pokrmů. Celou řadu bylin používáme  v dnešní kuchyni i domácím léčebným účelům dodnes. V naší zahradě, která se po většinu roku halí do atmosféry klidu a odpočinku, se můžete na akci seznámit s pěstováním bylin a s údržbou zahrady. Tematicky laděné záhony se starobylou úpravou zeminy, která pomáhá v udržování vlhkosti, byly v letošním roce obnoveny a osázeny novými rostlinami. Je tedy co obdivovat. 

Výtěžek z akce bude využit na rozvoj péče o nemocné roztroušenou sklerózou.

Neváhejte a přijďte se k nám podívat a pomoci dobré věci, budeme se těšit. 
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/akce/bylinkobrani-1

Domov sv. Josefa v Žirči

Žireč 166
Dvůr Králové nad Labem, 54404 Česká republika
+ Google Mapa

Sdílej událost s přáteli!

Přejít nahoru